HONEYMOON CY CYPRUS

VELVET TOUCH PAFOS

Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2017

ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ Ο ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ & "ΔΥΝΑΜΙΤΗΣ" ΕΛΒΙΣ ΚΡΙΟΥΚΟΦ

Μεγάλη εμφανίση στο χθεσινό παιχνίδι Ένωσης Νεων Παρεκλησιας- Ασιλ Λυσης από τον διεθνή αμυντικό Ελβις Κριουκοφ να χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας στο 85 λεπτό με δύο προσωπικά του τέρματα.

Να θυμίσουμε οτι ο Ασιλ βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο από τα γκολ του Μιχαήλ στο 32'και στο 39'με πέναλτι. Η Παρεκλησια κατάφερε να μείωσει στο 51' από το πανύψηλο διεθνή αμυντικό Ελβις Κριουκοφ, ενώ 4 λεπτά αργότερα ο Μιχαήλ διεύρυνε το σκορ σε 1-3 ωστόσο ο αντίπαλος δεν είπε την τελευταία λέξη. Αρχικά ξανά μείωσε σε 2-3 στο 81' με το Ζαρνα και στο 85' ισοφάρισε σε 3-3 με πρωταγωνιστή και κορυφαίο του παιχνιδιού Ελβις Κριουκοφ

Ο Ελβις Κριουκοφ είναι μόλις 24 ετών (01/03/1992 εχει υψος 1,97 και παλαιότερα αγωνίστηκε και στην Αεζ και Καρμιωτησσα ενώ πέρσι πέρασε και ένα εξάμηνο από τη πρώτη κατηγορία με τη ομάδα τις Αγιας Ναπας. Μάλιστα, μεγάλη ομάδα της Λάρνακας έδειξε ενδιαφέρον για τον εν λόγω άσο του ποδοσφαίρου και όχι άδικα....
Δείτε πιο κάτω να μαρκάρει τον Αντον Μαγκλιτσα του Απολλωνα.

Ενώ υπήρξε διεθνής με τη Εθνική Ελπίδων παρότι έχει ρώσικη και αφρικανική καταγωγή. Κατ' αρχάς, μπορεί να αγωνιστεί στο κέντρο της άμυνας, ενώ παρουσιάζει σταδιακά βελτίωση στην καριέρα του.  Παράλληλα, πρόκειται για ένα χαρισματικό ποδοσφαιριστή με αθλητικά προσόντα, αφού παλαιότερα είχε ασχοληθεί με το στίβο και μάλιστα είχε σημειώσει πολλές επιτυχίες ως αθλητής του δεκάθλου, καταγράφοντας κι αρκετά ρεκόρ. Έλβις Κριουκόφ ο νέος... δυναμίτης του κυπριακού ποδοσφαίρου....  .ΚΑΝΤΕ LIKE ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ IN ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ